پنجم

بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت 
بهینه سازی سایت در دنیای گسترده اینترنت وIT  امروزه بعنوان یک تخصص و علم مهندسی شناخته شده است. قرار گرفتن در رتبه های بالای موتورهای جستجو جهت جذب کاربران به سایت از مهمترین بخش های مهم بعد از راه اندازی سایت می باشد. اکثرصاحبان سایت پس از آنکه وب سایت را با گرافیک مناسب راه اندازی کردند و سایت را از اطلاعات تخصصی و مفید تکمیل نمودند تصور می کنند که سایت باید بازدیدکننده خوبی پیدا کند ولیکن به هیچ عنوان بدینصورت نمی باشد.
 پس از آنکه سایت طراحی شد باید درون وب سایت از لحاظ ساختار طراحی ، متن ها و سایر عوامل دورنی ، مطابق با الگوریتم های متناسب موتورهای جستجو تغییر داد. در غیر اینصورت در واقع شما کتابی پر محتوا را آماده و چاپ کرده اید که به دست مخاطب اصلی خود نرسیده است.بعد از خواندن بخش زیر به اهمیت بهینه سازی و سئو وب سایت خود پی خواهید برد :


• تعداد کاربران اینترنت ایرانی در سال 2010 به بیش از 20 میلیون نفر رسیده است؟
• 85 % بازدیدکنندگان وب سایت از طریق موتورهای جستجو وارد سایت می شوند؟
• آیا می دانید بیش از 60 % جستجوها در اینترنت متعلق به گوگل است؟
• آیا می دانید بیش از 70 % جستجو کنندگان در موتورهای جستجو فقط صفحه اول را مشاهده کرده و فقط 30% از آنها صفحات بعدی را می بینند؟

 قبل از راه اندازی هر سایت در ابتدا باید نوع مخاطبین سایت و هدف اصلی جهت حضور در دنیای مجازی وب مشخص گردد تا بتوان اطلاعات متناسب و مورد نیاز آن کاربر را تهیه و در سایت قرار داد و با توجه به نوع مخاطب و انتخاب کلمات کلیدی متناسب تعداد بازدیدکننده را زیاد کرد. در صورتیکه فکر می کنید سایت شما به بهینه سازی سایت احتیاجی ندارد در واقع شما صاحب مغازه ایی در یک کوچه بن بست هستید که مشتری جدیدی  اصلا نخواهید داشت و تنها مشتریان قدیمی شما می توانند شما را پیدا کنند. با این حال حاضر نیستید که مغازه داخل کوچه بن بست خود را با مغاره ای بر خیابان اصلی که همواره مشتری دارد با هزینه ای بسیار اندک جابجا کنید؟!